Брус Вилис

Брус Вилис фотографиран прв пат по објавата дека страда од афазија

Брус Вилис е фотографиран во ресторан во Брентвуд, Калифорнија прв пат по обелоденувањето дека актерот страда од афазија.
Read more

Објавени првите фотографии од Брус Вилис по веста за неговата болест

По веста дека Брус Вилис страда од афазија поради што се повлече од светот на филмот неговата сопруга објави заеднички фотографии на Instagram.
Read more
play_arrow

Петте најдобри филмски улоги на Брус Вилис

Веста дека Брус Вилис се повлекува од светот на филмот, бидејќи боледува од афазија, направи повторно да станеме свесни за неговиот долгогодишен придонес за седмата уметност.
Read more

Болеста на Брус Вилис: Што е афазија и како се развива?

Пред да одекне непријатната вест за болеста на славниот актер Брус Вилис, повеќето немаа ни слушнато за Афазија.
Read more

Поради болеста, Златна малина ја поништи наградата за најлош филм на Брус Вилис

Организаторите на наградите Златна малина, со кои се оддава почит на најлошиот филм во годината, му ја поништија наградата на Брус Вилис, откако семејството на актерот откри дека тој се бори со афазија, здравствена состојба која влијае на
Read more

Брус Вилис има афазија, се повлекува од светот на филмот

Семејството на славниот Брус Вилис соопшти дека актерот се повлекува од светот на филмот, откако му е дијагностицирана афазија, нарушување на говорот кое следи по мозочно оштетување.
Read more
filter

Брус Вилис: Вистинската љубов доаѓа по педесеттата година

Тој е еден од најплатените американски актери, а имаше сè: среќа, успех, слава, бројни обожаватели.
Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за „Cosmic Sin“ со Брус Вилис

    Објавен е првиот трејлер за научно-фантастичниот филм „Cosmic Sin“, со Брус Вилис во главната улога.
Read more

Холивудски ковидиот: Брус Вилис исфрлен од аптека бидејќи одбил да стави маска

Актерот Брус Вилис бил исфрлен од аптека вчера, откако одбил да носи маска во објектот.
Read more