Бујар Османи

Османи: Со Рамковниот договор неопходни се две мнозинства за формирање Влада – парламентарното од 61 + Бадентеровото

Со Рамковниот договор неопходни се две мнозинства за формирање Влада – парламентарното од 61 плус Бадентеровото, вели портпаролот на ДУИ, Бујар Османи.
Read more

Османи за 55-годишнината на МНР зборуваше само за она што било направено во изминатите четири

Read more

Османи: Имало информации дека Израел го нападнал Иран, меѓутоа сѐ уште не се потврдени

Read more

Османи ја покани Гордана Силјановска-Давкова на ТВ дуел

Кандидатот за претседател од Европскиот фронт, Бујар Османи, инсистира на медиумски дуел со противкандидатот од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова.
Read more

Oсмани тврди дека не е вистина оти скрил документ за признавање на старите пасоши во ЕУ

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, рече дека се лажни вести обвинувањата дека наводно скрил важен документ потпишан од 25 земји-членки на ЕУ, дека до септември македонските граѓани ќе можат да влегуваат во Унијата со важечките
Read more

Милошоски: 25 земји-членки на ЕУ дозволиле движење со старите пасоши до септември, ама Османи ја скрил информацијата

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, на Facebook објави фотографија од допис од 23.02.2024 од МВР на Италија, каде што стои дека по препорака на Европската комисија, 25 членки на ЕУ донеле одлука да се дозволи слободно движење со в
Read more

Османи: Железната врата на ЕУ е отворена, усвојувањето на уставните измени веднаш по изборите е неопходно

Кандидатот за претседател на Европскиот фронт, Бујар Османи, рече дека е важно да се искористи моментот за можноста Северна Македонија да исчекори кон полноправното членство во Европската Унија.
Read more

Вреди: Бујар Османи е курбан без бајрам на ДУИ на овие избори

Бујар Османи е, едноставно, курбан без бајрам на ДУИ на овие избори.
Read more
play_arrow

Османи прв собра 10.000 потписи за претседател: Веста ме најде во домашен амбиент

Кандидатот за претседател од редовите на ДУИ и актуелен шеф на МНР, Бујар Османи, преку видео порака објави дека собрал 10 илјади потписи, со што го исполнува условот за учество на престојните претседателски избори.
Read more
play_arrow

Бујар Османи ќе биде кандидат за претседател на ДУИ

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи, ќе биде кандидат за претседател на Демократската унија за интеграција, најави лидерот на партијата, Али Ахмети.
Read more

Османи: Сестра ми работи во М-НАВ веќе 15 години, немам улога во тоа

Read more

Османи со грчката амбасадорка разговараше за Преспанскиот договор

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денес, во својот кабинет ја прими грчката амбасадорка во земјата, Софија Филипиду.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more