Call of Duty

play_arrow

Call of Duty: Warzone Mobile пристигнува на 21 март

Activision конечно и официјално откри кога љубителите на франшизата „Call of Duty“ можат да ја очекуваат мобилната верзија на Battle Royale игрицата „Warzone“.
Read more
play_arrow

Call of Duty ја менува тактиката

Новите кампањи на Call of Duty ќе имаат различна структура за single-player.
Read more

Играта Call of Duty: Warzone Mobile пристигнува напролет

За време на настанот CoDNext, Activision објави дека играта Call of Duty: Warzone Mobile ќе биде достапна за гејмерите следната пролет.
Read more

Call of Duty: Modern Warfare III ќе користи ВИ технологија против токсичните гласовни разговори

Игриците имаат моќ да ги поврзат луѓето ширум светот во уживање и тимска работа, но тие исто така можат да создадат простор за токсичен говор и омраза.
Read more

Легендарната Лара Крофт пристигнува во игрицата Call of Duty

Франшизата „Call of Duty“ станува сѐ побогата со уште еден нов лик од кој играчите можат да избираат, а тоа е ѕвездата од „Tomb Raider“, Лара Крофт.
Read more
play_arrow

Снуп Дог се враќа во Call of Duty, фановите се поделени

Излезе нова сезона на популарната игра Call of Duty и во неа се врати Снуп Дог во воената зона.
Read more

Измамниците во Call of Duty ќе бидат објавени и јавно посрамени

Измамниците кои играат „Call of Duty“ на недозволен начин ќе бидат именувани и јавно посрамени откако ќе бидат исфрлени, потврди Activision.
Read more

Microsoft и Sony се договорија: Call of Duty уште 10 години на PlayStation конзолите

По неколку месеци расправија, Sony се согласи на 10-годишен договор.
Read more
play_arrow

Кевин Дурент има свој лик во игрицата Call of Duty

Познатиот американски кошаркар и НБА ѕвезда, Кевин Дурент, стана дел од игрицата „Call of Duty“.
Read more

Call of Duty доаѓа на Nintendo платформите

Microsoft го официјализираше договорот со кој се обврзува да ја овозможи франшизата Call of Duty на платформите Nintendo на 10 години.
Read more

Microsoft постигна десетгодишен договор со Nintendo за играта Call of Duty

Microsoft постигна договор со Nintendo, според кој играта Call of Duty ќе биде достапна на конзолите на Nintendo доколку се реализира купувањето на Activision Blizzard.
Read more

Microsoft вети - Call of Duty за PlayStation не оди никаде

Ако бевте загрижени за иднината на франшизата Call of Duty, бидете спокојни, таа останува на платформата PlayStation.
Read more
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Read more