ЦИА

Хакери на ЦИА развивале хакерски алатки, но ја запоставиле безбедноста на своите системи

Поради култура на „прилично олабавени“ безбедносни мерки во единицата за топ хакирање на Централната разузнавачка агенција (ЦИА), во 2016 година се случи протекување на информации, по што светот дозна дека агенцијата навлегла во темната зо
Read more

Иран ќе егзекутира агент на ЦИА, вмешан во убиството на генералот Солејмани

Ирански граѓанин кој им дал информации на американските и израелските служби за локацијата каде се наоѓа убиениот генерал Касем Солејмани, наскоро ќе биде егзекутиран, соопшти денеска претставник на иранските судски органи.
Read more
реклама