цвеќиња

Три вида цвеќиња што треба да се поткастрат во јуни за подобро да растат и цветаат

Кастрењето е една од клучните задачи на градинарството во текот на целата година и може да гарантира побујно цветање на вашите растенија.
Read more

Топ 5 популарни пролетни цвеќиња што се отровни за мачките

Пролетта пристигна и додека многумина планираат да ја украсат својата градина и ентериер со цвеќиња, треба да внимавате ако имате мачки бидејќи одредени видови се отровни за вашите миленици.
Read more
filter

Симбол на љубов и упорност: Каланхојата е моментално најпопуларното цвеќе

Пролетта е во полн ек. Сè цвета и расте околу нас.
Read more
filter

Некои од најмагичните улици во светот засенчени од цвеќиња и дрвја

Јапонците ги набљудуваат пролетните цветови како дел од ханами - ценење на минливата убавина - но, не ви треба длабоко филозофско значење за да уживате во лежерната прошетка по овие живописни улици.
Read more
play_arrow

Од жица и камења сами направете убави саксии

Одгледувањето растенија стана не само хоби, туку и израз на креативност. Започнувањето со едно растение во затворен простор може да биде почеток на патување кон дом кој ќе биде украсен со разновидно зеленило.
Read more

Едно цвеќе е идеално за балконите кои повеќе се во сенка

Водениката е прекрасно растение кое може да расте во целосна сенка, па затоа е идеално за украсување на деловите од градината или балконот кои не добиваат многу сонце.
Read more

Најдобрата прихрана за собни растенија: Измешајте 3 состојки

Ако вашите растенија почнале да венеат, ова решение ќе ги врати во живот. Наместо хемикалии, користете го овој домашен раствор и растенијата ќе растат како луди.
Read more

5 клучни работи при купувањето сардели за новата сезона

Ако барате издржливи цвеќиња кои се лесни за грижа и сакаат да цветаат во сончеви до полузасенчени области, сарделите се одличен избор.
Read more

Три причини зошто да не ја фрлате лушпата од скршените ореви

Кога станува збор за куќни ратсенија, нивното одгледување во никој случај не е лесна и едноставна задача. Има многу проблеми, но најважно е да ги решите брзо и пред сѐ ефективно.
Read more

Потопете 1 состојка во вода и полевајте ја орхидејата: Ќе цвета подобро и поубаво од било кога

Секој кој има орхидеја знае колку ова магично растение го подобрува просторот за живеење.
Read more

Четири трикови за грижа на собните растенија во зима

Кога јадете банана, не ја фрлајте кората, бидејќи таа е една од најдобрите негуватели, но и незаменлив додаток за вашите собни растенија.
Read more

Градинарската почва за растенија во саксии - добар или лош избор?

Градинарската почва можеби изгледа како вистинскиот избор за растенија во саксии, но како што се испостави, постојат подобри опции.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more