цвекло

Витаминска бомба за одбрана од вируси

За да го заштитите организмот од сезонските вируси и грипот, овој период јадете зеленчук што ги подобрува имунитетот, кардиоваскуларниот систем и помага при анемија и замор.
Read more

Подобрете го природно имунитетот со помош на овој сок

Во време на сезона на вируси и грип најдобриот начин да го засилите имунитетот е секојдневно да пиете сок од цвекло, сметаат експертите.
Read more

Моќен напиток што ја подобрува крвта и ја враќа енергијата

Ако често се чувствувате како да сте без енергија потребно е во исхраната да вклучите повеќе овошје и зеленчук.
Read more
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more