Дани Алвес

Откриено кој дал милион евра за да го извлече Алвес од затвор, во замена ќе имаат ексклузива

Шест дена откако Дани Алвес излезе од затворот „Брианс“ во Барселона, Шпанците открија кој ја платил обврзницата од милион евра за да може да го напушти овој објект.
Read more

Дани Алвес откако излезе од затвор веднаш направи забавa славејќи до изгрејсонце

Само два месеца откако беше осуден на 4 и пол години затвор, Дани Алвес е на слобода.
Read more

Кој даде милион евра за слободата на Алвес?

Дани Алвес (40), еден од најтрофејните фудбалери во историјата, пред два месеци беше осуден на 4,5 години затвор за силување девојка во ноќен клуб во Барселона во декември 2022 година.
Read more

Дани Алвес пуштен од затвор во Шпанија, собра милион евра и плати кауција

Познатиот бразилски фудбалер Дани Алвес денеска излегува од затвор откако успеа да ги собере потребните милион евра неопходни за кауција.
Read more

Дани Алвес излезе на слобода со кауција од еден милион евра

Суд во Барселона донесе одлука за ослободување на Дани Алвес од затвор со кауција од еден милион евра до конечната пресуда за Бразилецот.
Read more

Барса се испишмани за Дани Алвес

Read more

Посрамениот Дани Алвес не е веќе легенда на Барса

Дани Алвес повеќе не е легенда на Барселона.
Read more

Осудениот Дани Алвес за три месеци може да биде слободен човек

Дани Алвес (40), еден од најтрофејните фудбалери во историјата, беше осуден на 4 и пол години затвор за силување. Судот во Барселона пресуди дека на 30 декември 2022 година силувал 23-годишна жена во ВИП делот на ноќен клуб во Барселона.
Read more

Како Нејмар помогна да му се намали казната на Дани Алвес?

Бразилскиот фудбалер Дани Алвес (40) беше осуден на четири и пол години затвор за сексуален напад во Барселона на 30 декември 2022 година, а доби полесна казна благодарение на Нејмар и неговото семејство.
Read more

Дани Алвес осуден на 4,5 години затвор

Шпанскиот суд го осуди легендарниот бразилски фудбалер Дани Алвес (40) на 4 и пол години затвор за сексуален напад во Барселона на 30 декември 2022 година.
Read more
play_arrow
filter

Како изгледа Дани Алвес по една година откако е обвинет за силување?

Почна судењето на Дани Алвес (40), поранешен бразилски фудбалер обвинет за силување.
Read more

На Дани Алвес му се заканува казна од 12 години затвор

Адвокатите побараа максимална казна од 12 години затвор за поранешната бразилска фудбалска ѕвезда Дани Алвес (40), обвинет за сексуален напад.
Read more
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Read more