Даниил Медведев

Медведев се враќа на теренот на АТП турнирот во Женева

Вториот светски тенисер, Русинот Даниил Медведев, кој отсуствува од тениските терени уште од крајот на март, се очекува да биде меѓу учесниците на АТП турнирот во Женева од 15 до 21 овој месец, објавија денеска организаторите.
Read more

Медведев: Веројатно жена ми дома го скршила телевизорот од нервоза

Рускиот тенисер Даниил Медведев ги сподели емоциите по поразот во финалето на Австралија опен. Во решавачкиот натпревар Медведев загуби во пет сета од Шпанецот Рафаел Надал.
Read more
play_arrow

Медведев со голем пресврт обезбеди полуфинале на Австралија опен

Read more

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија Опен

Рускиот тенисер Даниил Медведев го прогласи Шпанецот Рафаел Надал за фаворит на Австралија Опен уште по првото коло на турнирот во Мелбурн.
Read more

Украден часовникот на Медведев вреден 200 илјади евра

За време на АТП Завршниот турнир во Торино рускиот тениски ас останал без својот скап часовник од марката Bovet.
Read more

Медведев пропушти историска шанса да го симне Ѓоковиќ од врвот

Даниил Медведев пропушти историска шанса да го симне од врвот светскиот шампион Новак Ѓоковиќ.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ против Медведев во финалето на УС Опен

Read more
play_arrow

Медведев против Тим е втората полуфинална двојка на УС Опен

Русинот и Австриецот ќе се борат за место во финалето откако ноќеска беа подобри од нивните противници во полуфиналето.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more