Џанлуиџи Донарума

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ го смета Џанлуиџи Донарума за најдобар голманот во светот.
Read more

Рајола го уценува Милан, бара повисока плата за Донарума

На голманот на Милан му е понуден нов договор, но тука е агентот Мино Рајола да ги помати сметките.
Read more

Донарума: Ибра е човек-ѕвер

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума, даде големо интервју за Sky Sports Italia во кое нагласи дека сака да остане во Милан и да освојува трофеи.
Read more
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more