DART

play_arrow

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Вчера беа објавени првите снимки од вселенските телескопи James Webb и Hubble на кои се гледа како леталото на НАСА удира во астероид, а астрономите велат дека ударот бил многу посилен од очекуваното.
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more