Дерек Шовен

Полицаецот кој го уби Џорџ Флојд се повика на Петтиот амандман и одбива да сведочи

Поранешниот полицаец од Минеаполис, Дерек Шовен, кому се суди за убиството на Џорџ Флојд, на денешното рочиште од предметот што се води во локалниот суд се повика на Петтиот амандман и се изјасни дека не сака да сведочи за време на судењет
Read more
play_arrow

Лекарите докажуваат дека Џорџ Флојд не се предозирал

На судењето за убиството на Џорџ Флојд, лекарите се обидоа со анатомски дијаграми да докажат дека тој починал поради притисокот на вратот од коленото на полицаецот Дерек Шовен, а не поради предозирање со фентанил.
Read more

Колку тешко ќе биде да се најдат поротници за судењето за убиството на Џорџ Флојд?

Судењето на поранешниот полицаец во Минеаполис Дерек Шовен за смртта на Џорџ Флојд почна денеска во Минеаполис со комплексен процес на избор на порота.
Read more
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more