дијамант

Во Боцвана пронајден еден од најголемите дијаманти во светот

Еден од најголемите дијаманти во светот е пронајден во Боцвана. Станува збор за дијамант од 1.174 карати, пронајден минатиот месец.
Read more

Третиот по големина дијамант во светот е откриен во Боцвана

Компанијата за дијаманти Debswana соопшти дека најден е дијамант од 1.098 карати, што го опиша како трет по големина од ваков вид во светот.
Read more

Најголемиот дијамант продаден на аукција во Женева

Најголемиот дијамант во историјата е продаден денеска на аукција во Женева за 14.124.550 долари, соопшти аукциската куќа Кристис.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more