Димитар Апасиев

Апасиев: Наредната недела ќе поднесам кривични пријави за загрозување на сигурноста

Скопје, 16 септември 2020 (МИА) – Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено кривично дело „ширење на расна, верска и етничка омр
Read more

Апасиев: Талат Џафери е нашиот Че Гевара, од герила директно во Влада

Скопје, 21 август 2020 (МИА) – Собранието на Република Северна Македонија ја продолжи конститутивната седница сo претрес за предлогот за претседател на законодавниот дом повторно да биде избран Талат Џафери.
Read more

Апасиев: Ова е досега невиден изборен грабеж

Предводникот на Левица, која од денеска е парламентарна партија, обвинува дека на неговата партија ѝ се украдени три пратенички места.
Read more

Професорот Апасиев за пресудата 3 години затвор за убиство: Дете е убиено, не е маче згазено на пешачки

Професорот во право, Димитар Апасиев, се огласи на социјалните мрежи по скандалозната одлука на судот да определи само тригодишна казна затвор за убиството на тинејџерот Никола Христовски лани во Ново Лисиче.
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more