Дмитриј Песков

Песков: Нема преговори сѐ додека Украина не ја прифати новата реалност

Киев прво ќе мора да ја прифати „новата реалност“ пред било какви преговори со Москва да може да започнат, изјави Дмитриј Песков, портпарол на рускиот претседател.
Read more

Песков одговори дали Путин има двојници

Read more

Кремљ: Се надеваме дека Србите нема да попуштат пред притисокот и да воведат санкции кон Русија

Портпаролот на претседателот на Руската Федерација Владимир Путин, Дмитриј Песков, изрази надеж дека Србија и Република Српска нема да потклекнат пред притисокот на Западот и да се приклучат на санкциите против Р
Read more

Пригожин: Во „Вагнер“ се бореше синот на портпаролот на Путин

Синот на портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, се борел во Украина заедно со платеничките сили на приватната руска воена компанија Вагнер, откри шефот на Вагнер, Евгениј Пригожин.
Read more

Москва: Западот хистерично реагира

Read more

Песков: Нечија „видлива рака“ се обидува да додаде антируски елементи нa протестите во Грузија

Москва констатира дека нечија „видлива рака“ се обидува да додаде антируски елементи на ситуацијата во Грузија, иако поводот за протестите во земјата нема никаква врска со Русија, изјави за новинарите портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.<
Read more

Песков: Глупави се тврдењата дека Русија е виновна за евентуални напади врз гасоводите

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков изјави дека се глупави тврдењата дека Русија стои зад евентуалните напади врз гасоводите Северен поток 1 и Северен поток 2.
Read more

Песков призна: Направени се „грешки“ при мобилизацијата

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денес призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина.
Read more

Кремљ: Нема одлука за затворање на границите

Read more
play_arrow

Синот на Дмитриј Песков: Не е во ред да бидам мобилизиран, ќе го решам тоа

Николај Песков, син на портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека не сака да биде мобилизиран во руската војска во текот на инвазијата во Украина, со што откри дека децата на политичката елита се заштитени
Read more

Песков: Нема демилитаризација на нуклеарката Запорожје

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков изјави дека руската специјална воена операција во Украина ќе продолжи додека не се реализираат сите претходно зацртани цели, додавајќи дека нема разговори за демилитаризација на нуклеарната електрана За
Read more

Песков: Веста дека Путин е болен е чиста лага

Кремљ објави дека рускиот претседател Владимир Путин е во добра здравствена состојба, отфрлајќи ги гласините дека не е добро.
Read more
реклама

Три уреди во домот што никогаш не треба да се исклучуваат од струја

Read more

Колку често мажите треба да ејакулираат за да го одржат своето здравје?

Read more

Суперхрана која го намалува ризикот од рак - вклучете ја во исхраната

Read more

Едно цвеќе е идеално за балконите кои повеќе се во сенка

Read more