Дмитриј Песков

Песков: Русија ќе ја прекине офанзивата кога Украина ќе капитулира

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека Русија ќе ја прекине офанзивата во Украина кога украинските власти и армијата ќе капитулираат.
Read more

Песков: Увозните царини ќе ја поскапат руската нафта

Read more

Песков: Западот ќе плати висока цена за антируските санкции

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков изјави денеска дека граѓаните на западните земји веќе плаќаат висока цена поради антируските санкции што ги воведоа нивните држави и предупреди дека цената ќе расте секој ден.
Read more
play_arrow

Песков: Имаме значителни загуби во Украина, тоа е трагедија за нас

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, во интервју за Sky News призна дека руските загуби во Украина се значителни.
Read more

Чеченскиот лидер Кадиров му се налути на портпаролот на Путин

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров многу му е лут на портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесе британски Times.
Read more

Песков: Протерувањето на дипломати од Европа ја усложнува комуникацијата

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков протерувањето на руски дипломати од европските држави го оцени како „кратковидост “, со што ќе се усложни комуникацијата.
Read more

Песков: Кој не сака да плаќа за гасот во рубли, нема ни да го добие

Русија претходно соопшти дека сите земји кои воведа санкции од почетокот на инвазијата на Украина, мора да го плаќаат гасот во рубли, но европските земји тоа не го прифатија.
Read more

Кремљ: Коментарите на Бајден за Путин се алармантни

Кремљ повторно се осврна на изјавата на американскиот претседател Џо Бајден за рускиот претседател Владимир Путин.
Read more

Кремљ: Ништо од средбата меѓу Путин и Зеленски

Портпаролот на Владимир Путин, Дмитриј Песков, одржа прес-конференција.
Read more

Песков: Нема да има средба Путин-Бајден

Read more

Песков: До крајот на годината е можна нова средба меѓу Путин и Бајден

Средбата меѓу рускиот претседател Владимир Путин и неговиот американски колега Џо Бајден најверојатно ќе се одржи до крајот на годината, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.
Read more

Песков: Западот сака да ја совлада и потисне Русија

Политиката на Западот, чија цел е да ја совлада и потисне Русија, остана непроменета, изјави денеска портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков.
Read more
реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more