дома си е дома

Ваучерите за туризам на располагање, граѓаните внимателни поради COVID-19

Хотели, приватни апартмани, автокампови, одморалишта и бањи, се дел од капацитетите низ земјава во кои може да летуваат или зимуваат граѓаните со приходи до максимум 15.000 денари месечно.
Read more

Продолжува кампањата „Дома си е дома“, фаворит е Охрид

Охрид, 18 јуни 2020 (МИА) – Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот денеска во Охридскиот регион продолжи со активностите од кампањата „Дома си е дома“, во чии рамки се снимаат десет видеоспота наменети за привлекување гости како и
Read more

Бектеши: Се извинивме за грешката со фотографијата, ако е намерна ќе има одговорност

Симболиката беше да дадеме пример, но истовремено и порака дека иако немаме море во нашата држава, имаме планини, езеро. Фотографијата е веќе сменета.
Read more
filter

Како твитерџиите реагираа на промашената фотографија за „Дома си е дома“?

 
Read more

„Дома си е дома“ доби фотографија од домашна туристичка дестинација

Министерството за економија во текот на денешниот ден ја замени  фотографијата која е употребена на платформата „Дома си е дома“ (www.domasiedoma.gov.mk и w
Read more
реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more