Доналд Трамп

Што правел Трамп од денот на претседателските избори?

Весникот The New York Times објави анализа на јавните настапи на американскиот претседател Доналд Трамп откако изгуби на претседателските избори на 3 ноември.
Read more
play_arrow

Бајден повика на обединување на нацијата, Трамп нема да го покани во Белата куќа

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден вчеравечер се обрати на длабоко поделената нација, заложувајќи се за единство и разбирање по четирите години на власт на претседателот Доналд Трамп, кој засега не покажа никакви знаци дека пл
Read more

И Грета се мајтапи со Трамп за изборите

Велат дека кој трпеливо чека, ќе дочека. Грета ги дочека своите 5 минути и му врати на Трамп за еден негов коментар од пред година дена.
Read more
play_arrow

Трамп: Само Исус е попознат од мене

За време на предизборниот митинг во сојузната држава Северна Каролина, Доналд Трамп својата популарност во светски рамки ја стави на второ место, зад Исус Христос.
Read more

Четири клучни грешки: Како Белата куќа дозволи Трамп да се зарази?

Откако американскиот претседател Доналд Трамп се зарази со коронавирус, се постави прашањето кои се клучните правила кои ги прекршила Белата куќа за спречување на ширењето на COVID-19.
Read more

Трамп примил коктел со антитела кој бил развиен со употреба на клетки од абортиран фетус

Еден од лековите што ги земал Доналд Трамп за време на лекувањето на коронавирусот е развиен со употреба на човечки клетки добиени од абортиран фетус, пишува The Guardian.
Read more

Трамп ја отстрани ознаката за тајност од документите за Русија и и-мејл скандалот на Хилари

Американскиот претседател Доналд Трамп потврди дека им дал овластување на институциите да ги декласифицираат документите поврзани со истрагата за Русија и скандалот со електронската пошта на Хилари Клинтон, негова противничка на претседате
Read more
play_arrow

Трамп излезе од болница, а на Американците им порача: Не се плашете од COVID

Доналд Трамп вчера ја напушти болницата „Волтер Рид“ каде што беше хоспитализиран по заразувањето со коронавирус и се врати во Белата куќа.
Read more
play_arrow

Трамп ненадејно излезе од болница и ги поздрави своите приврзаници

Американскиот претседател Доналд Трамп накратко излезе од воената болница „Волтер Рид“, во која е хоспитализиран поради коронавирус, и од автомобил ги поздрави своите приврзаници.
Read more
play_arrow

Трамп од болничката соба: Следните неколку дена се клучни

Американскиот претседател Доналд Трамп објави видео на Тwitter во кое рече дека не се чувствувал добро кога дошол во болницата Валтер Рид, но дека сега се чувствува добро и дека следните неколку дена ќе бидат клучни за неговото закрепнувањ
Read more

Трамп: Кина мора да одговара пред светот поради COVID-19

Претседателот на САД, Доналд Трамп, денеска на Генералното собрание на ОН нагласи дека Кина мора да одговара пред светот за своите постапки во врска со пандемијата COVID-19.
Read more

Орбан отворено навива за победа на Трамп на изборите во САД

Унгарскиот премиер Виктор Орбан даде поддршка за повторниот избор на Доналд Трамп на ноемвриските претседателски избори во САД, изјавувајќи дека неговите демократски ривали го протуркаа „моралниот империјализам“ во светот што конзервативни
Read more
реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Филипче: Вратени на работа 40 медицински сестри

Read more