Доналд Трамп

Трамп победи и на Флорида

Претседателот на САД, републиканецот Доналд Трамп го победи кандидатот на демократите, Џозеф Бајден, во сојузната држава Флорида, една од најважните за исходот на изборите.
Read more

Конли: Трамп во последните 24 часа нема симптоми на COVID-19

Американскиот претседател Доналд Трамп немаше симптоми на COVID-19 во последните 24 часа, а физичкиот преглед и виталните знаци покажуваат дека неговата состојба е стабилна, изјави денеска лекарот на Белата куќа, Шон Конли.
Read more

Трамп сакал да го помилува Асанж во замена за информација за хакираните сервери

Претседателот на САД, Доналд Трамп, се согласил да го помилува основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, ако тој открие кој стои зад упадот во серверите на Демократската партија во 2016 година.
Read more

Поранешна манекенка го обвини Доналд Трамп за сексуално вознемирување

Поранешната манекенка Ејми Дорис тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп сексуално ја малтретирал во 1997 година, пренесе Guardian.
Read more

Трамп горд на договорот меѓу Белград и Приштина: А мислевте е невозможно!

Потпишан е економскиот договор меѓу Белград и Приштина во Белата куќа, пренесуваат српските медиуми.
Read more
реклама

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Прељубниците имаат навики кои ги издаваат: Дали сте ги забележале?

Read more

Зависност од порнографија: Кои се симптомите и како точно се лекува?

Read more