дрес

Камерун повторно во војна со ФИФА поради дресовите

Дваесет години откако сакаше на Мундијал да игра во речиси одбојкарски дресови, Камерун повторно се кара со ФИФА за опремата.
Read more
filter

Топ 10 дресови на освојувачите на Лигата на шампиони

Одлични тимови, големи имиња, но и некои брилијантни дресови. Ова се десетте најубави дресови на сите времиња со кои клубовите победувале во финалето на најеминентното клупско европско натпреварување.
Read more
filter

Интер го откри третиот дрес - јавноста заслепена од убавина

Миланскиот калчолигаш изненади многумина откако го објави третиот дрес во кој ќе настапува сезонава, а тој е целиот ишаран со картата на светот.
Read more
filter

Дресовите на премиерлигашите: Лестер најлош, Вест Хем најубав

Нова сезона - нови дресови. Сите 20 клубови од Премиер лигата се подновија надевајќи се и на добра заработка од продажбата на новите дресови. Но, не сите направија убав дизајн.
Read more
play_arrow
filter

Заморано ја откри приказната зад славниот дрес со број 1+8: Идејата беше на Мацола

Поранешниот голгетер на Интер откри треба заслужен за фамозната бројка 1+8 која ја носеше на дресот е легендарниот Сандро Мацола.
Read more
filter

Ливерпул и Баерн претставија нови дресови: Едните воодушевија, другите разочараа

Мај е месецот во кој повеќето фудбалски клубови го објавуваат изгледот на дресот за наредната сезона, а токму тоа сега го направија Ливерпул и Баерн.
Read more

Дресот на Марадона продаден за рекорден износ

Дресот во кој аргентинскиот фудбалер Диего Марадона ги постигна неговите два најпознати голови е купен од анонимен купувач за 8,93 милиони долари, што е нов рекорд.
Read more

Дресот на Марадона од Мундијалот 1986 на аукција

Дресот, кој аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона го носеше кога постигна гол во четвртфиналето против Англија на Мундијалот 1986, две години по неговата смрт ќе биде понуден на продажба, објави денеска аукциската куќа Sot
Read more
play_arrow

Кој го поседува најдрагоцениот дрес на Марадона?

Стив Хоџ е човекот кој го има фамозниот дрес на Марадона со кој ги постигна двата антологиски гола - Божјата рака и Голот на векот.
Read more

Дресот на Леброн најпродаван, на Адетокунбо втор

НБА лигата и Националната асоцијација на кошаркари (НБПА) објавија податоци околу пополарноста на дресовите на кошаркарите, кога станува збор за продажбата.
Read more

Барса во специјален дрес против Реал

На социјалните мрежи се појавија фотографии од дресот во кој Барселона на 11 април ќе одигра натпревар против најголемиот ривал Реал Мадрид.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Кака: Роналдо е само дебел човек на улица во Бразил

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more