Ел Салвадор

Единствената земја што го прифати биткоинот како валута е пред банкрот

Биткоинот и другите криптовалути сè уште не се опоравија од неодамнешниот пад и се чини дека единствената земја во светот која целосно ги легализираше криптовалутите како средство за плаќање - Ел Салвадор, можно
Read more

Во здружена полициска акција во Централна Америка уапсени над 700 криминалци

Полициите на Ел Салвадор, Гватемала и Хондурас, со помош на американските безбедносни служби, уапсија повеќе од 700 членови на меѓународни криминални организации, главно членови на двата најмоќни нарко картели во Централна Америка, MS-13 и
Read more
реклама

Луѓето се ужасни: Разочарувачка фотографија од една од најубавите плажи во светот

Read more

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

12 август 30 п.н.е. - Клеопатра се самоубила по поразот на Марко Антониј од Октавијан

Read more

Четири хороскопски знаци на кои есента им носи многу пари

Read more