Елиф Елмас

Елмас: Наредната сезона ќе го видите вистинскиот Елиф Елмас

Единствениот македонски фудбалер во најдобрата Бундеслига вели дека оваа сезона се адаптира на начинот на игра, а од наредната ќе го покаже своето вистинско лице.
Read more

Елмас: За сите нас од Балканот број 1 е Модриќ

Елиф Елмас (24), играчот од средниот ред на Лајпциг и на македонската репрезентација, го најави вечерашниот прв осминафинален натпревар во Лигата на шампионите против Реал Мадрид.
Read more
play_arrow

Наполи со емотивно видео се збогува од Елмас, навивачите бесни на управата

Елиф Елмас и официјално повеќе не е фудбалер на Наполи откако синоќа стави потпис на договорот со бундеслигашот Лајпциг.
Read more

Елмас го потпиша договорот со Лајпциг

Read more

Романо: Сѐ е договорено, Елмас заминува на прегледи во Лајпциг

Експертот за трансфери, Фабрицио Романо, утринава објваи екслузивна вест кога Елмас ќе стане играч на бундеслигашот Лајпциг.
Read more

Романо: Елмас се договори со Лајпциг, остануваат детали

Новинарот експерт за трансфери, Фабрицио Романо, објави дека трансферот на Елиф Елмас во Лајпциг е 99% завршена работа.
Read more

Лајпциг нуди 25 милиони евра за Елмас

Read more
play_arrow

Македонија води 2:0, Елмас и Манев ја затресоа Малта

На полувреме во Малта репрезентацијата на Македонија води со 2:0 со головите на Елмас и Манев.
Read more

Карло Алвино: Елмас е десетпати подобар од Фратези, но е страшно потценет

Италијанскиот новинар ја разбранува фудбалската јавност на Чизмата со изјавата дека македонскиот репрезентативец е десетпати подобар од италијанскиот бисер Давиде Фратези.
Read more
play_arrow

Елмас доби специјален подарок од Наполи – Златното стапало на Марадона

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас доби уникатен подарок од Наполи во чест на освојување на шампионската титула.
Read more

Елмас по стапките на Пандев

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас со Наполи ја слави шампионската титула во Серија А. Елмас е вториот Македонец со шампионска титула во калчо лигата.
Read more

Спалети го фали Елмас за лажната деветка, тој незадоволен од судењето

Синоќа македонскиот репрезентативец имаше нова улога во тимот на Наполи менувајќи го повредениот голгетер Виктор Осимхен. Доби пофалби за тоа како одигра.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more