Ерлинг Холанд

play_arrow

Зошто Холанд не ги прослави головите со кои стана рекордер?

Ерлинг Холанд постигна два гола за важната победа на Манчестер Сити кај Лидс (3:1) во 17. коло од Премиер лигата.
Read more
play_arrow

Холанд ги „размонтира“ своите ривали и му донесе нова победа на Сити

Вчера од 16 часот во англиската Премиер лига се одиграа само два натпревари и на нив домашните екипи лесно извојуваа победа.
Read more

Холанд заработува милион евра неделно, бројките покажуваат зошто е подобар од Меси на 22 години

Ерлинг Холанд со трансфер „тежок“ 60 милиони евра премина од Борусија Дортмунд во Манчестер Сити и оттогаш само дополнително ја потврдува неговата неверојатна голгетерска класа. 
Read more

Златан, Роналдо, Инѕаги... Холанд е сите тројца во еден суперфудбалер

Можеби беше манчестерско дерби, но за Ерлинг Холанд тоа беше само уште еден натпревар и соборување на уште еден рекорд.
Read more

Неверојатниот Холанд постави рекорд кој тешко дека некој некогаш ќе го сруши

Вчера Манчестер Сити го совлада Манчестер Јунајтед во градското дерби со резултат 6:3 на крилјата на Ерлинг Холанд.
Read more

Клоп: За жал, Гвардиола зеде „ѕверка“

Ерлинг Холанд е нов играч на Манчестер Сити. Доаѓа со отштета од 75 милиони евра по две и пол години во Борусија Дортмунд, за која на 88 натпревари постигна 85 голови и 23 асистирања.
Read more

Зошто Холанд ја одби понудата на Реал и потпиша за Манчестер Сити?

Ерлинг Холанд ќе ја напушти Борусија Дортмунд на крајот на сезоната и ќе се пресели во Манчестер Сити, соопштија сигурни извори запознаени со преговорите меѓу двата клуба и норвешкиот напаѓач.
Read more

Полноќна ексклузива: Холанд потпишува за Сити и го надминува Роналдо по плата

Ерлинг Холанд, поточно неговиот агент Мино Рајола и таткото на играчот Алф-Инге Холанд, ги договориле деталите околу трансферот на феноменалниот млад напаѓач од Борусија Дортмунд во Манчестер Сити.
Read more

Хoланд го одби Реал. Потпишува за 30 милиони годишно

Ерлинг Холанд го одбил Реал затоа што му понудил да го доведе дури следното лето и прифатил втора понуда што му гарантира трансфер за два месеца, објави Sky Sport.
Read more

Губитници од 800.000.000 евра

Вкупно 29 од 32 учесници на Мундијалот во Катар се познати, но на натпреварувањето нема да има некои големи имиња.
Read more

Холанд и Меси заедно во Барса?

Се чинеше дека ова ќе биде тешка сезона за Барселона, но Чави успеа од нив да го направи најамбициозниот проект во Европа.
Read more

Гвардиола подготвува трансфер со кој ќе си го погази зборот

Манчестер Сити, актуелниот шампион на Англија и вицешампион на Европа, и оваа сезона се чини е незапирлив.
Read more
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more