ЕУРО 2020

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Голгетерот Иван Тричковски имаше уште една одлична сезона во кипарското првенство, а одличната форма се надева да ја продолжи и на континенталниот собир.
Read more
filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

УЕФА ги откри имињата на судиите кои ќе судат на натпреварот помеѓу Австрија и Македонија в недела.
Read more
filter

Петочен утрински тренинг во Букурешт

Забрзано се наближува недела и дебито против Австрија на Европското првенство, а македонските фудбалери и денеска со утрински тренинг во полна пареа се подготвуваа за големиот предизвик.
Read more

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Турскиот селектор очекува тешка битка на отворањето вечерва против Италија, но верува дека неговата репрезентација може и да дојде до победата.
Read more
play_arrow

Алиоски лудува, Елмас лумпува во Букурешт

Македонските репрезентативци очигледно одлично се забавуваат во Букурешт во пресрет на Европското првенство.
Read more
filter

УЕФА наложи корекции на украинскиот дрес за ЕУРО

УЕФА делумно ја прифати жалбата на Русија поднесена поради изгледот на новиот дрес со кој украинската фудбалска репрезентација ќе настапи на ЕУРО 2020.
Read more
filter

„Рисовите“ одработија утрински тренинг во Букурешт

Во добро расположение под букурешкото сонце македонските фудбалери одработија уште една тренинг сесија во рамките на подготовките за неделното огнено крштевање против Австрија.
Read more

Руски новинар остана без акредитација за ЕУРО поради посети на Нагорно-Карабах

Рускиот новинар Нобел Арустамјан остана без акредитација за Европското фудбалско првенство поради повеќекратни посети на Нагорно-Карабах, ерменска енклава на територијата на Азербејџан, која е под контрола на Ерменија и населена со мнозинс
Read more

Барди: Не се чувствуваме како аутсајдери

Првата официјална прес-конференција на Македонија на едно Европско првенство ја отвори Енис Барди.
Read more
filter

Фудбалерите го одржаа првиот тренинг на ЕУРО

Македонските фудбалери попладнево го одработија превиот официјален тренинг како учесници на Европско првенство.
Read more
filter

Фудбалерите слетаа во Букурешт

Македонската фудбалска репрезентација утринава од скопскиот аеродром со чартер лет замина за Букурешт за од денеска да ги почне процесот на аклиматизација на романско тло пред историскиот настап на ЕУРО 2020.
Read more

Венгер: Франција е фаворит на ЕУРО, Англија ѝ е најголема закана

Поранешниот долгогодишен предводник на Арсенал смета дека Англичаните ќе му бидат главниот ривал на актуелниот светски шампион за освојувањето на трофејот на УЕФА.
Read more
реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Предупредување до над 48 милиони луѓе: Следува пекол на Земјата

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more