ЕУРО 2020

УЕФА се покаја: Никогаш повеќе вакво ЕУРО

Првиот човек на Европската куќа на фудбалот, Александар Чеферин, ја отфрли идејата да се повтори системот како на овогодинешното ЕУРО.
Read more

УЕФА се попишмани: Гордо ги носиме боите на виножитото

Германија денеска од 21 часот во Минхен го игра натпреварот од последното коло во групната фаза од ЕУРО 2020, против Унгарија.
Read more

Двајца англиски репрезентативци во изолација - ја пропуштаат Чешка, а можеби и осминафиналето

Англиските репрезентативци Мејсон Маунт и Бен Чилвел дефинитивно мора да одат во изолација, објави Англискиот фудбалски сојуз.  
Read more

Енрике по ремито со Полска: Очекував повеќе од Шпанија

Селекторот на шпанската репрезентација, Луис Енрике, ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпревар (1:1) со Полска на ЕУРО 2020.
Read more

Дали е потешко да се освои Европско или Светско првенство?

ЕУРО 2020 е конечно во тек, иако во 2021 година.
Read more
play_arrow

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Марко Арнаутовиќ со голот за Австрија ги постави конечните 3:1 во победата против Македонија на ЕУРО, на една минута пред крајот.
Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Македонскиот фудбалски дрес на коj е симболизирано државното осмокрако сонце во црвено – жолта и бела комбинација е најубав во конкуренција на 24-те учесници на ЕУРО 2020, во избор на американската телевизиска мре
Read more

Барди: Благодарам за поддршката, се гледаме на Европско

Фудбалерот за врска во македонската фудбалска репрезентација, Енис Барди, преку социјалните мрежи се заблагодари на сите кои му даваа поддршка изминатиот период кога беше во изолација поради позитивен тест на коронавирус.
Read more

Guardian: Елиф Елмас – македонскиот дијамант кој ги освои срцата на сите навивачи

Две децении по воениот конфликт и меѓуетничките тензиите во земјата, македонската фудбалска репрезентација како никој порано ја обедини нацијата со историскиот пласман на ЕУРО 2020, а еден играч ги освои срцата на сите навивачи – Елиф Елма
Read more
play_arrow

Фудбалерите го потопија Казахстан, на ЕУРО одиме победнички

Македонската фудбалска репрезентација со убедливи 4:0 славеше над Казахстан и во победничко расположение патува за Букурешт на Европското првенство.
Read more
play_arrow

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

На нешто помалку од месец дена до почетокот на континенталниот собир европската куќа на фудбалот ја објави и официјалната песна за натпреварувањето.
Read more

Комплетирани сите групи за Европското фудбалско првенство

Со одигрување на четирите баражи синоќа, се комплетираа шесте групи за ЕУРО 2020 коешто ќе се игра следната година поради пандемијата на коронавирус.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more