Европол

Никогаш немало толку многу кокаин во Европа како сега

Пандемијата на коронавирус би можело со години да се одразува поволно на организираниот криминал во Европа кој веќе достигна критична точка поради невидените нивоа на шверц со кокаин, предупредува Европол во извеш
Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Албанија останува главен извор на трговија со канабис во Европската Унија и претставува закана за европската економија и општество.
Read more

Европол предупреди на лажни потврди за тестирање за COVID-19

Полициската агенција на Европската Унија (Европол) денеска ги предупреди земјите да внимаваат на лажните потврди за тестирање за COVID-19, бидејќи криминални банди се обидуваат да заработат пари со забраната за патување поради пандемијата.
Read more

Европол предупредува на опасноста од лажни вакцини против COVID-19

Директорката на Европол, Катерина Де Бол денеска предупреди на опасноста од потенцијални лажни вакцини против COVID-19.
Read more

Во акција на Европол разбиени 25 банди во Европа, уапсени околу 700 луѓе

Во акција на Европол низ Европа уапсени се 667 луѓе, разбиени се 25 криминални организации и запленети се дрога и допинг-супстанции вредни 73 милиони евра.
Read more

Европол: Уапсени 166 криминалци од Југоисточна Европа

Во заедничка акција на 34 земји, вклучително и Северна Македонија, минатата недела беа уапсени 166 лица во операција против организиран и тежок меѓународен криминал во Југоисточна Европа, соопшти денеска Европол, полициската агенција на Ев
Read more
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more