Евровизија 2021

play_arrow

Малта потроши повеќе од половина милион евра во обид да победи на Евровизија

Малта потроши повеќе од половина милион евра во целта да оствари победа на Евросонг 2021, пишува весникот The Times of Malta. Или поточно околу 700.000 евра.
Read more
play_arrow

Кои се фаворити за победник на Евровизија 2021?

Во тек се последните подготовки за новото издание на Изборот за песна на Евровизија, што започнува на 18 мај 2021 година - кога ќе се одржи првото полуфинале на ова големо музичко натпреварување.
Read more

Васил денеска ја промовира македонската песна за Евровизија 2021

Васил Гарванлиев, кој ќе биде претставникот на Северна Македонија на Евросонг 2021, денеска ќе ја промовира песната со која ќе настапи во Ротердам.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more