Ф1

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко, изјави дека тимот ангажирал адвокат да го преиспита судирот меѓу Макс Верстапен и возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, на трката во неделата во Силверстоун.
Read more
play_arrow

Хамилтон: Нема зошто да му се извинувам на Верстапен

Луис Хамилтон синоќа дојде до својата 99-та победа во кариерата, но на контроверзен начин.
Read more

Алфа Ромео останува во Формула 1

Легендарното име на Алфа Ромео сепак ќе остане во Формула 1 и по оваа сезона, потврдено е преку официјалната веб-страница на најбрзиот циркус во светот.
Read more

Ф1: Организаторите очекуваат 140.000 гледачи на трката во Силверстоун

Организаторите на трката во Формула 1 за Големата награда на Велика Британија соопштија денеска дека во Силверстоун ќе биде дозволено присуство на публика и максимален капацитет, што подразбира дека на трката ќе можат да присуствуваат пове
Read more

Верстапен: Последниве сезони Хамилтон немаше вистински конкурент за титулата

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, вели дека Луис Хамилтон изминатите неколку години без потешкотии стигнуваше до шампионскиот трофеј од причина што немал вистински конкурент.
Read more

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Трката во Формула 1 за Големата награда на Турција е откажана денеска поради неповолната здравствена состојба во земјата поврзана со коронавирусот.
Read more

Крај на неизвесноста: Хамилтон го продолжи договорот со Мерцедес

Тимот од Штургарт ја обнови соработката со седумкратниот шампион, се пофалија од Мерцедес.
Read more
play_arrow

Историска одлука: Ферари донесе прва жена возач во својата академија

Формула 1 тимот на Ферари соопшти денеска дека ја ангажирал 16-годишната Холанѓанка Маја Вог како прв женски возач во историјата на својата академија.
Read more

Болидите во Ф1 побрзи за 0,429 секунди во споредба со претходната сезона

Формула 1 болидите стануваат сè побрзи секоја година, а сезоната 2020 не е исклучок. Auto Motor und Sport пресмета дека во 2020 година болидите беа за 0,429 секунди побрзи од претходната година.
Read more

ФИА го објави календарот за 2021

Според одлуката на ФИА наредната сезона ќе се возат дури 23 трки со тоа што 22 патеки се веќе познати.
Read more
play_arrow

По 50 години Мексиканец победи на Ф1 трка

По цели 50 години Мексико повторно има победник на едно Град при откако синоќа Серхио Перес се искачи на врвот на подиумот во Бахреин.
Read more
play_arrow

Грожан: Умирав среде пламенот, но ќе возам на последното ГП

Французинот од тимот на Хас кој имаше страшна несреќа во Бахреин опишува за немилиот настан.
Read more
реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more