Ф1

Хамилтон за скратувањето на викендите: Воздухот 22 дена би бил помалку загаден

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, зборуваше за употребата на дводневен формат во етапите на Формула 1.
Read more

Короната го откажа ГП на Виетнам

Организаторите на трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Виетнам најавија откажување.
Read more

Хамилтон: Постарите возачи ме понижуваат, како да се опседнати

Шампионот на Формула 1, Луис Хамилтон, го достигна рекордот на Михаел Шумахер по бројот на победи, на добар пат е и да го достигне по бројот на титули, но сепак смета дека не е почитуван како што заслужува.
Read more

Шефот на Ред Бул ја коментираше одлуката на Хонда да ја напушти Ф1

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, ја коментираше одлуката на Хонда, која обезбедува мотори за тимот на Формула 1, да ја напушти „Кралската трка“ по сезоната 2021 година.
Read more

ГП во Монца е најдобра трка сезонава според фановите

Со 9 извозени трки, 4 различни победници, 10 различни подиуми и сезоната 2020 веќе стана една од највозбудливите и најинтересните.
Read more

Пјер Гасли оствари прва Ф1 победа во кариерата

Возачот на Алфа Таури, Пјер Гасли попладнево забележа победа во шампионатот во Формула 1 на патеката „Монца“. За Французинот ова беше прва победа во кариерата во „кралските трки“.
Read more

Хамилтон за карантинот во Ф1: Не е лесно, ова е вистински психолошки тест

Возачот на „мерцедесот“ Луис Хамилтон призна дека оваа сезона понекогаш се чувствува осамено поради ограничувањата според кои треба да работат сите учесници во првенството сезонава.
Read more

Сите Ф1 тимови го потпишаа Договорот за согласност

Формула 1 објави дека постигната е согласност од сите Ф1 тимови за новиот Договор за согласност.
Read more

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, ќе добие нова шасија на болидот за претстојното Гран при на Шпанија. Тимот од Маранело ова го објави во официјална изјава.
Read more

Верстапен не верува во чудо: Хамилтон ќе биде шампион

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, смета дека ништо не може да го спречи Луис Хамилтон да стане шампион во Формула 1 и во сезоната 2020.
Read more

Ферари: Болидот е дизајнерска грешка, немаме шанси за титула пред 2022 година

Претседателот на Ферари, Џон Елкан, призна дека новиот автомобил е „дизајнерска грешка“ и Скудерија нема шанси да се бори за титулата до 2022 година, кога ќе стапат на сила новите правила во Формула 1.
Read more

Португалското Гран при ќе се одржи со гледачи

Португалските власти соопштија дека трката во Портимау ќе се одржи со гледачи. Големата награда на Формула 1 ќе се одржи во Португалија од 23 до 25 октомври, пренесува Grandia.
Read more
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more