fast & furious

play_arrow

Fast X на врвот на бокс-офисот по премиерата

Најновиот филм во франшизата Fast & Furoius на Universal, насловен Fast X, заработи 318,9 милиони долари во првиот викенд откако почна да игра во киносалите ширум светот.
Read more

Ќерката на Пол Вокер ќе се појави во новото продолжение на Fast & Furious

МедоувВокер, ќерката на покојниот Пол Вокер, се огласи на Instagram за да сподели слика од снимањето на новиот филм Fast & Furious и нејзиното искуство на сетот.
Read more
play_arrow

Трејлерот за FAST X ветува акција каква што не сме виделе досега

Fast X, десеттиот филм во сагата Fast & Furious, ги започнува последните поглавја на една од најпознатите и најпопуларните глобални франшизи во кинематографијата, сега веќе во третата деценија и сè уште солид
Read more
play_arrow

Синот на Вин Дизел ќе се појави во деветтиот дел на „Fast and Furious“

Десетгодишниот син на Вин Дизел, Винсент Синклер, ќе се појави во филмот „Fast and Furious 9“ како помлада верзија на ликот на Дизел, Доминик Торето.
Read more
play_arrow

Одложена премиерата на филмот „Fast & Furious 9“

Пандемијата влијае и на филмската индустрија, а последица на тоа се одложувањата на премиерите на долгоочекуваните филмови.
Read more
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more