Ferrari

Бонус од 13.500 евра за работниците во Ferrari

Вработените задоволно ги тријат рацете по успешната 2022 година.
Read more

Ferrari постигна нов рекорд во продажба

Во најуспешната година во својата историја, познатата италијанска автомобилска компанија само од продажба на автомобили заработила 939 милиони евра.
Read more
play_arrow
filter

Ferrari го покажа својот SUV адут: Пристигна Purosangue

Lamborghini Urus доби достоен ривал.
Read more
filter

Ferrari од 1955 година продадено за рекордни 22 милиони долари

Read more
filter

Mansory го доработи реткиот модел Monza SP2 на Ferrari

Read more
play_arrow

Ferrari „леташе“ низ тунел со 360 км/час

Читајќи ги техничките податоци на италијанскиот производител од Маранело, често изненадени ги триеме очите. Автомобилите на Ferrari можат да бидат многу брзи.
Read more
play_arrow

Ferrari 410 Sport Spider кој го возеа Фанџо и Шелби оди на аукција

Фантастичниот тркачки Ferrari 410 Sport Spider by Scaglietti ќе биде продаден на аукција организирана од RM Sotheby's во август.
Read more
filter

Рестомодот Ferrari Testarossa развива 492 КС

Officine Fioravanti (Офичине Фјораванти) конечно му даде достојна изведба на својот рестомод Ferrari Testarossa, откако првично минатата година го најави доаѓањето на автомобилот.
Read more
filter

Ferrari SP48 Unica е новиот специјален производ на Маранело

По специјалните модели со V12 мотор како Omologata и BR20, новата уникатна креација на Ferrari има V8 мотор, а тоа е моделот SP48 Unica.
Read more
filter

Ferrari F40 изработен од Lego коцки во вистинска големина

Автомобилите направени од Lego коцки во нивната вистинска големина не се ништо ново, но првото Ferrari F40 е навистина нешто посебно.
Read more
filter

Ferrari го претстави новиот 296 GTS: Развива 830 КС и забрзува до 330 км/ч

Ferrari официјално го претстави својот нов модел, 296 Gran Turismo Spider (GTS).
Read more

Колкав е профитот по автомобил на Ferrari, а колку на Tesla?

Италијанскиот производител е апсолутен рекордер во оваа категорија.
Read more
реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more