Ferrari

filter

Поглед во тјунираниот Ferrari F8 Spider со 802 КС

Компанијата за тјунирање Novitec го претстави новиот проект Ferrari F8 Spider кој благодарение на нив сега развива 802 КС.
Read more
filter

Ултрареткиот Ferrari Enzo продаден за 3,8 милиони долари

Ferrari Enzo е еден од најважните хиперавтомобили во историјата, а еден примерок е продаден за 3,8 милиони евра.
Read more
play_arrow

Хит снимка од Виетнам: Ferrari 250 GTO направен од дрво

Култниот Ferrari 250 GTO престана да се произведува во 1964 година, а денес на аукциите достигнува цена и до 50 милиони долари.
Read more

Лиценциран автомобил на Ferrari пристигна во играта Fortnite

Epic Games постојано ја освежува игрицата Fortnite, па сега играчите добија на располагање уште еден нов автомобил.
Read more
filter

Болидот на Хамилтон продаден за 4,8 милиони фунти

Болидот во кој британскиот возач на Формула 1 Луис Хамилтон победи на Големата награда во Турција во 2010 година е продаден за рекордна сума.
Read more
play_arrow

Ferrari за крајот на јуни го најави револуционерниот спортски автомобил

Кон крајот на април Ferrari го претстави моделот Competizione во две варијанти со V12 мотор, а сега компанијата се подготвува да го претстави новиот спортски автомобил.
Read more
play_arrow

Моментот кога ќе се судрат три луксузни Ferrari

На годишниот собир на суперспортски автомобили наречен Supercar Show, којшто се одржа оваа недела во Филаделфија, пред самиот почеток имаше најмалку три „жртви“.
Read more
filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Компанијата позната по својот тркачки тим во Формула 1 и спортски автомобили со голема моќност, утре ќе лансира модна колекција, а два дена подоцна ќе отвори ресторан во градот Маранело.
Read more
filter

Ferrari ги претстави 812 Competizione и Competizione A

Ferrari ги претстави новите 812 Competizione и Competizione A со најмоќен мотор со внатрешно согорување.
Read more

Ferrari оваа година ќе претстави три нови модели

Директорот на Ferrari потврди дека оваа година ќе бидат претставени 3 нови модели, а во 2025 година ќе го претстават потполно електричниот модел.
Read more
filter

По третманот во Novitec, Ferrari 812 GTS развива 840 КС

Во познатата германска компанија за тјунирање Novitec мина и Ferrari 812 GTS кој сега развива 840 КС.
Read more
play_arrow
filter

Како се уништува Ferrari кога не е твое?

Голманот на италијанскиот клуб Џеноа, Федерико Маркети го оставил неговото Ferrari во перална за автомобили додека бил на тренинг и после тоа открил дека неговиот болид е всушност целосно уништен.
Read more
реклама
Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Read more
Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Read more
Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Read more
Две награди за „Кривогаштани промет“

Две награди за „Кривогаштани промет“

Read more