ФФМ

play_arrow
filter

Штип добива стадион за интернационални натпревари

Фудбалската федерација на Македонија го претстави проектот според кој треба да се изгради западната трибина на „Градски“ во Штип.
Read more

ФФМ со нов протокол за поголемо присуство на новинари на спортски натпревари

На барање на Секцијата на спортски новинари при Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) за обезбедување на непречено присуство на новинари за време на спортски натпревари, Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) се обрати до ЗНМ со
Read more

ФФМ се премисли: Саса го доби пехарот за 1.ЖМФЛ, на ред е Вардар

Лидерот во прекинатото женско фудбалско првенство, Саса од Македонска Каменица, викендов го доби пехарот за минатата сезона со што официјално ФФМ прогласи првак. Сега Вардар, како најдобар кај мажите, го чека својот пехар.
Read more
filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Фудбалската федерација на Македонија го заврши својот дел од реконструкцијата на стадионот „Гоце Делчев“ во Прилеп и ѝ го предаде на општината за понатамошно уредување.
Read more

Најголемите спортски федерации одржаа состанок по повод претстојната корона-сезона

Четирите најголеми македонски спортски федерации се собраа во домот на ФФМ и одржаа состанок разгледувајќи ја ситуацијата која ја наметнува пандемијата со коронавирусот во која ќе се игра новата сезона во фудбалот, кошарката, ракометот и о
Read more

ФФМ: Кој правел малверзации ќе си сноси последици

Откако денеска Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје поднесе кривична пријава против поранешни вработени во ФФМ, со коментар се јави претседателот на ФФМ, Муам
Read more

ФФМ за понеделник ја закажа прволигашката жрепка

Распоредот за новата сезона во најквалитетната македонска фудбалска лига ќе биде познат во понеделник кога во ФФМ ќе биде направена жрепката.
Read more

Утре жрепката за пополнување на вторите лиги, 5 екипи сонуваат за две места

Во текот на утрешниот ден во просториите на Фудбалската федерација на Македонија ќе биде извршена жрепката за одредување на последните членови на двете втирилигашки групи во новата сезона.
Read more

ФФМ одлучи клубовите да не плаќаат котизација

На седницата на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија се донесе одлука клубовите да бидат ослободени од плаќањето котизација за учество во домашните лиги наредната сезона.
Read more

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за 2.МФЛ Запад

Натпреварувачката комисија во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука за откажување на бараж натпреварите за пополнување на Втората лига група Запад.
Read more

ФФМ потврди, ќе се играат второлигашките баражи

Првите официјални натпревари во Македонија по прекинот поради пандемијата со коронавирусот ќе почнат од 7 јули и тоа ќе бидат баражи за пополнување на двете второлигашки групи.
Read more

ФФМ со 5-годишна стратегија ќе го развива женскиот фудбал

Фудбалската федерација на Македонија усвои одлука за започнување на процес со кој ќе биде изработена специјална програма за развој на женскиот фудбал во земјава.
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more