ФИФА

Мундијалот во Катар ќе почне ден порано

Светското фудбалско првенство 2022 во Катар ќе почне на 20 ноември. На овој датум ќе се одржи церемонијата на отворањето, по што ќе се одржи првиот натпревар, објави ФИФА.
Read more

Како гласаа Роналдо, Меси и Левандовски во изборот на ФИФА?

Португалецот го погоди победникот давајќи му најмногу бодови на Левандовски, Меси си гласаше за другар му Нејмар, додека Полјакот бил импресиониран од Жоржињо.
Read more

Пандев гласал за Левандовски, а за Роналдо ниту еден од ривалите

Роберт Левандовски е добитник на наградата на ФИФА за најдобар играч за 2020 година.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more