ФК Академија Пандев

Нов триумф за Вардар, Академија Пандев поразена во Скопје

Во воведниот натпревар од 13. коло на македонската Прва лига, Вардар со 2:0 го совлада тимот на Академија Пандев.
Read more

Мега „трампа“ на Академија Пандев и Шкендија: Дориев за Радески

Двата македонски прволигаши си разменија два одлични фудбалери правејќи го домашниот преоден рок интересен.
Read more
реклама
Мразот на Антарктикот се топи со алармантна брзина

Мразот на Антарктикот се топи со алармантна брзина

Read more
НАСА детектира силна експлозија на метеори

НАСА детектира силна експлозија на метеори

Read more
Новогодишна елка од луѓе за Гинисов рекорд на плоштад „Македонија“

Новогодишна елка од луѓе за Гинисов рекорд на плоштад „Македонија“

Read more
Терапијата на двата лека дава резултати, но најтешката форма на коронавирусот тешко се третира

Терапијата на двата лека дава резултати, но најтешката форма на коронавирусот тешко се третира

Read more