ФК Вардар

Вардар ќе го игра пролетниот дел од сезоната во 1.МФЛ

Обременет со големи финансиски проблеми и неизвесна иднина, актуелниот македонски фудбалски шампион Вардар денеска ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната, на само четири дена пред првенствениот натпревар против Пелистер во С
Read more

Вардар се раздели со Васоски и му се заблагодари

Александар Васоски не е повеќе тренер на Вардар. Беспарицата и неизвесната иднина го натераа стратегот да си замине, а Вардар продолжува со голготата.
Read more

Нов триумф за Вардар, Академија Пандев поразена во Скопје

Во воведниот натпревар од 13. коло на македонската Прва лига, Вардар со 2:0 го совлада тимот на Академија Пандев.
Read more
play_arrow

И Вардар бесен на судиските одлуки

Продолжуваат жалбите за слабото делење на правдата на натпреварите од првата македонска фудбалска лига. По Работнички денеска со полака се јави и Вардар.
Read more

Вардар немоќен против Шкендија

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево претрпе висок пораз од Шкендија со 5:1 на отворањето на 9. коло во 1.МФЛ.
Read more
play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Со прекрасниот лоб на Хуан Фелипе, Вардар стана прва македонска екипа која постигнала гол во групната фаза од Лига Европа.
Read more
play_arrow

Васоски: Задоволен сум од бодот против Работнички, можевме и да победиме

Тренерот на Вардар со одлична тактичка поставеност тотално го неутрализираше градскиот ривал и малку фалеше и да слави победа.
Read more
play_arrow

Борец го совлада Вардар на отворањето од новата сезона во 1.МФЛ

Десеткуваниот Вардар загуби на домашен терен од велешки Борец во натпревар кој ја отвори новата сезона од најквалитетната македонска фудбалска лига.
Read more

Вардар сепак ќе игра, денеска го одржа првиот тренинг

Македонскиот гигант нема да згасне. Иако касно, сепак ги почна подготовките за новата сезона денеска одржувајќи тренинг во тренинг-центарот во Хиподром.
Read more

И капитенот Гачевски си замина од Вардар

Вардар остана и без својот голман и капитен кој е еден од последните кои останаа чекајќи нешто да се подобри.
Read more

Саша Ќириќ преку Феликс Магат се обидува да го спаси Вардар

Македонската фудбалска легенда и поранешен играч на Вардар, Саша Ќириќ, објави дека стапил во контакт со голема германска компанија во обид да го спаси Вардар кој е пред пропаст.
Read more

Вардар дефинитивно нема да игра во Европа, лиценца и официјално не доби

ФФМ преку својот оддел за лиценцирање ги објави дефинитивните одлуки за УЕФА лиценците на клубовите кои аплицираа.
Read more
реклама

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

Додека локалците умираат во болниците, туризмот „цвета“ и покрај пандемијата

Read more

Пациентите по COVID-19 страдаат од посттрауматско нарушување, анксиозност и кошмари

Read more

Англиските медиуми се прават наглуви за рекордот на Ѓоковиќ

Read more