Флојд Мејведер

play_arrow

Мејведер се пофали со неверојатна колекција на автомобили: Кој да го одберам?

Еден од најбогатите спортисти во светот, Флојд Мејведер, на социјалните мрежи повторно се пофали со неговата колекција автомобили. Тврди дека има 100 возила.
Read more

Мејведер се обложи против Мекгрегор, еве колку заработи

Конор Мекгрегор со технички нокаут изгуби вечерва од Дастин Поарје на УФЦ-264 настанот во Лас Вегас.
Read more
play_arrow

Логан издржа осум рунди против Мејведер, крајот без победник

Флојд Мејведер и Логан Пол издржаа 8 рунди, а на крајот не беше прогласен победник бидејќи немаше пресуда од судија.
Read more
play_arrow

Логан Пол исмејуван поради тренингот пред мечот со Флојд Мејведер

Јутјуберот и боксер Логан Пол е исмејуван на социјалните мрежи поради неговиот тренинг пред мечот со легендарниот боксер Флојд Мејведер.
Read more

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Легендарниот американски боксер Флојд Мејведер ја исфрли свршеницата Ана Монро од вилата во Лас Вегас за да може подобро да подготви за борбата против YouTube сензацијата Логан Пол.
Read more

Животниот стил на Мејведер: Од луксузни автомобили до скапи часовници

Кога сте една од најбогатите светски спортски ѕвезди, тогаш трошењето пари на луксузни работи и не е баш некое големо изненадување.
Read more
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Осум секс митови што важат само во порно филмови

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more