Френки де Јонг

Де Јонг одговори на гласините за платата во Барселона

Read more
play_arrow

Навивачите на Барса до Френки де Јонг: Прифати помала плата, кучко!

Сагата на Френки де Јонг, 25-годишниот играч од средниот ред на Барселона, е една од најдолгите ова лето.
Read more

Беше „иднината на Барса“, сега клубот сака да се ослободи од него

Френки де Јонг дојде во Ајакс од Барселона во летото 2019 година како феноменален млад играч од средниот ред, со штотуку наполнети 22 години.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more