Галичка свадба

filter

Галичката свадба 2021 низ објектив

Зурлите и тапаните денеска повторно ечеа во Галичник. Илјадници посетители ја продолжија традицијата на Галичката свадба.
Read more

Галичка свадба со младенците Катерина Илиевска и Филип Бундовски

По пауза од една година поради ковид-пандемијата, викендов се одржува Галичката свадба на која годинашни невеста и зет се Катерина Илиевска и Филип Бундовски.
Read more

Галичка свадба викендов, претставени невестата и младоженецот

По пауза од една година поради COVID-19 пандемијата, во Галичник викендов ќе се одржува традиционалната манифестација Галичка свадба на која годинава по старите галички обичаи ќе се венчаат младенците Катерина Илиевска и Филип Бундески.
Read more

Корона кризата ја одложи Галичка свадба

Скопје, 7 јули 2020 (МИА) – Советот на Месната заедница Галичник, заради заштита на јавното здравје, донесе одлука да го одложи одржувањето на годинешната културно-сценска манифестација „Галичка свадба“, што традиционално се одржува кон ср
Read more
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more