Големата награда на Мајами

Доминантниот Ферари го надмина Ред Бул во квалификациите, Хамилтон повторно се мачеше

Шарл Леклер (Ферари) ја освои најдобрата стартна позиција за Големата награда на Мајами во синоќешните квалификации, односно петтата трка од оваа сезона, која е закажана за денеска.
Read more