Google

Во Грција ќе биде отворен првиот Google Cloud Region

Првиот Google Cloud Region во поширокиот дел на Јгоисточна Европа ќе биде отворен во Грција, инвестиција на Google што според грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, до 2030 година може да донесе над 2 милијарди евра и да отвори околу 20.000 н
Read more

Пет работи кои никако не треба да ги пребарувате на Google

Интернет измамите се многу чести, а некои од нив лесно може да ги препознаете.
Read more

Google Pixel 6 XL ќе има моќна камера

Претстојниот Pixel 6 XL кој би можело да го носи називот Pixel 6 Pro, според најавите ќе има моќна камера. Според гласините, Google би можел да користи перископски леќи за својата телефото камера.
Read more

Google лажел за режимот инкогнито, се соочува со казна од 5 милијарди долари

Сите, барем еднаш, сме користеле инкогнито режим при користење интернет прелистувач. Меѓутоа, ако сурфате на интернет анонимно, тоа не значи дека вашите активности се целосно скриени.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Тајните на женското задоволство: Какви оргазми се бран, вулкан и лавина?

Read more