Google Pixel

Нови проблеми за телефоните Google Pixel 7

Иако во почетниот период по нивното претставување се чинеше дека Google ги направи телефоните Pixel 7 без многу грешки, се покажа дека не е така.
Read more
play_arrow

Како би можело да изгледа првиот телефон на преклоп на Google?

Се појавија детали за тоа како би можел да изгледа првиот телефон на Google со флексибилен екран.
Read more

Детални рендери го открија изгледот на мистериозниот Google Pixel Fold

Долго време се шпекулира и се наведуваат различни имиња за новиот Google смартфон, вклучувајќи го и Pixel Fold, а сега се појавија и детални рендери кои откриваат како ќе изгледа.
Read more
play_arrow

Претставени Google Pixel 7 и Pixel 7 Pro

Минатата година Google го откри изгледот на серијата Google Pixel 7, што ги заинтересира фановите. Чекањето конечно заврши, бидејќи американската компанија денеска ги претстави Google Pixel 7 и Google Pixel 7 Pro.
Read more

Нови проблеми за Google: Pixel 6 автоматски ги одбива дојдовните повици

По ажурирањето на софтверот објавено од Google за најновите флегшип телефони, корисниците на Pixel 6 известуваат дека нивните уреди автоматски ги одбиваат повиците.
Read more
filter

Објавени рендери за новиот Google Pixel 6A

Познатиот типувач од Twitter Стив Хемерстофер објави рендери за претстојниот смартфон Google Pixel 6A кои го откриваат неговиот изглед.
Read more
play_arrow

Google ги претстави Pixel 6 и Pixel 6 Pro

По многубројните тизери и информации кои се појавија во јавноста, Google конечно ги претстави новите Pixel смартфони.
Read more

Како ќе изгледаат новите Pixel 6 и Pixel 6 Pro?

Иако сите детали ќе бидат познати наесен, Google ги објави првите информации за новите Pixel смартфони.
Read more

Познато кога Google ќе го претстави смартфонот на преклоп

Според последните информации, компанијата Google оваа година ќе го претстави смартфонот на преклоп Pixel.
Read more

Google Pixel 6 има одлична камера, но разочара чипсетот

Еден од највозбудливите аспекти на асортманот на Google Pixel 6 досега е очигледната употреба на сопствен чипсет со кодно име Whitechapel, но сега слушнавме малку повеќе за него и не звучи толку возбудливо.
Read more
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more