граници

Спасовски: Владата најитно ќе го разгледа предлогот на Комисијата за влез со ПЦР тестови

Владата најитно ќе го разгледа предлогот на Комисијата за заразни болести за задолжително доставување ПЦР не постар од 72 часа за сите граѓани кои влегуваат во земјава од Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина и и врз основа на то
Read more

Комисијата за заразни болести: Влез во земјава само со ПЦР тест за граѓаните на Србија, Косово, БиХ и Црна Гора

Комисијата за заразни болести утрово одржа состанок на кој донесе одлука да достави предлог до Владата од утре при влез во Републиа Северна Македонија за сите граѓани од Србија, Косово, Босна и Херцеговина и Црна Гора да биде задолжително
Read more

Италија ни по 15 јуни нема да ги отвори границите за земјите надвор од ЕУ

Ниту по 15 јуни Италија нема да дозволи странците од земјите што не се членки на ЕУ да влезат во земјата, најави денеска шефот на италијанската дипломатија Луиџи ди Мајо.
Read more

Италија од денеска ги отвора границите, засилените мерки остануваат

Италија денеска ги отвора регионалните граници по тримесечна блокада поради пандемијата на коронавирусот, со што овозможува поголема слобода на движење за повеќе од 60 милиони жители на земјата, а од денеска се дозволени и пристигнувања о
Read more

Угостителите отвораат следната недела, за границите е сè уште рано

Надлежните институции во земјава најавија дека угостителските објекти ќе се отворат на почетокот на следната недела.
Read more

Италија од 3 јуни ги отвора границите

Рим, 16 мај 2020 (МИА) –  Италијанската Влада донесе декрет со кој од 3 јуни се овозможува граѓаните да патуваат и да доаѓаат од странство.
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more