Греми награди

play_arrow

Греми 2021: Шегите на Тревор Ноа ја возбудија јавноста, мислењата поделени

Комичарот Тревор Ноа беше водител на годинашното доделување на наградите Греми, а неговиот говор за отворање на свеченоста беше во најмала рака контроверзен.
Read more
filter

Највпечатливите модни моменти од доделувањето на Греми наградите

Во Лос Анџелес синоќа беа доделени Греми наградите.
Read more
play_arrow

Бијонсе и Тејлор Свифт поставија рекорди на доделувањето на Греми наградите

Бијонсе стана најнаградуваната пејачка во историјата на Греми наградите. Американската пејачка постави рекорд со освојување на дваесет и осмата Греми награда.
Read more
play_arrow

Бијонсе со девет номинации за Греми наградите

Поп-ѕвездата Бијонсе освои намногу – девет номинации за доделувањето на следните Греми награди. Меѓу нив и за песна на годината, како што објавија организаторите.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more