H&M

Шефицата на H&M даде отказ

Извршната директорка на модната групација H&M, Хелена Хелмерсон, денеска соопшти дека се повлекува од функцијата.
Read more

H&M ќе отпушти 1.500 вработени

Шведскиот синџир за брза мода H&M ќе укине 1.500 работни места низ своите глобални операции како дел од напорите да заштеди 2 милијарди шведски круни (184 милиони евра) годишно, во услови на забавување на про
Read more

Ист Гејт Мол му посакува добредојде на H&M, големо отворање на 18-ти август 2022

Шведскиот моден бренд H&M ги отвора вратите на својата прва продавница во Македонија, во Ист Гејт Мол, во Скопје, на 18 август во 10 часот наутро. 
Read more

Како H&M успеа нагло да го зголеми профитот?

Шведскиот синџир облека H&M денеска објави дека неговиот профит нагло пораснал помеѓу септември и ноември 2021 година.
Read more

Радикален потег: Модниот гигант H&M врти нов лист

Пандемијата толку многу влијаеше на деловната активност на шведскиот моден гигант, што во ерата по короната, H&M значително ќе го промени начинот на деловно работење.
Read more

Најновата колекција фустани на H&M од рециклирани материјали

Новата колекција фустани на H&M, што е направена претежно од рециклирани и одржливи материјали, се сосредоточува на одржлива модна иднина, како што велат оттаму.
Read more