игрици

Најголемата утка на Netflix: 99% од корисниците не ги ни пробале игриците

И покрај одличните наслови и пристапот без дополнителни трошоци, претплатниците не се заинтересирани за понудата на игрици на Netflix.
Read more
play_arrow

Stray ја престигна God of War – сега е највисоко рангирана игрица на Steam во 2022 година

Судејќи според корисниците на платформата Steam, авантуристичката игрица Stray е најдобрата игрица за 2022 година досега.
Read more
play_arrow
filter

Оригиналната игрица The Last of US се враќа уште подобра

По бројните протекувања, Sony ја објави официјалната најава за игрицата „The Last of Us Part I“ за PS5, која во иднина ќе се појави и за компјутер.
Read more
filter

Како изгледа една постапокалиптична игрица сместена во Белград

Ѕирнете во потопениот свет на игрицата „Highwater“.
Read more
play_arrow

Игрицата Stalker 2: Heart of Chornobyl доаѓа во 2023 година

Компанијата GSC Game World работи на „Stalker 2: Heart of Chornobyl“ и се надева дека ќе ја лансира следната година.
Read more
play_arrow

Првиот трејлер од игрицата Redfall прикажува борба против вампири

Компанијата Microsoft овозможи подлабок увид во игрицата „Redfall“ со објавување на гејмплеј трејлер.
Read more
play_arrow

Трејлерот за Call of Duty: Modern Warfare II ги воодушеви обожавателите на FPS

„Call of Duty“ пред неколку дена ја имаше светската премиера на гејмплејот на новото продолжение „Modern Warfare II“, а судејќи според реакциите на љубителите на оваа FPS игра, таа се враќа на патот на старата слава.
Read more
play_arrow

Игрицата F1 Manager 2022 пристигнува на компјутер и конзола на 30 август

За прв пат по повеќе од 20 години љубителите на Формула 1 добиваат нова игра во менаџерски стил.
Read more
play_arrow

Ќе ви требаат 100.000 евра за целосно да го надградите ликот во новата Diablo

Играчите се изненадија од фактот дека е потребно да се потрошат 100.000 евра за целосна надградба на нивниот лик во играта.
Read more
play_arrow

Игрицата WRC Generations доаѓа во октомври со историски и нови рели автомобили

Развивачот Kylotonn и издавачот Nacon го најавија пристигнувањето на нова игра базирана на Светскиот рели шампионат на ФИА, односно сезоната 2022 година.
Read more

Rocket League добива мод за battle royal мод

Во светот на гејмингот, вообичаено е игриците да го следат трендот и да воведат battle royal режим, а популарната игра „Rocket League“ одлучи да го следи токму тој пат.
Read more
play_arrow
filter

World of Warcraft: Dragonflight ги враќа змејовите, воведува нови раси, класи и подобрувања

„Dragonflight“ ќе ги воведе змејовите на Azeroth во центарот на приказната за Warcraft за прв пат од 2010 година.
Read more
реклама

Луѓето се ужасни: Разочарувачка фотографија од една од најубавите плажи во светот

Read more

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

12 август 30 п.н.е. - Клеопатра се самоубила по поразот на Марко Антониј од Октавијан

Read more

Четири хороскопски знаци на кои есента им носи многу пари

Read more