Илон Маск

play_arrow

Илон Маск не се плаши од Anonymous

Извршниот директор на Tesla, Илон Маск не се плаши од хакерската група Anonymous или од луѓето на интернет кои тврдат дека се поврзани со оваа хакерска организација, пишува Futurism.
Read more
play_arrow

Илон Маск призна дека има Аспергеров синдром

Илон Маск, еден од најбогатите луѓе во светот, како гостин и водител на американското ТВ-шоу „Saturday Night Live“ изјави дека има Аспергеров синдром.
Read more

Маск до Безос: Не може да се дигне до орбитата, ќе умрам од смеење

Вселенската трка меѓу двајцата најбогати луѓе во светот доби нови размери откако првиот човек на Tesla, Илон Маск му се потсмеа на обидите на Џеф Безос да го оспори неговиот голем договор со НАСА.
Read more
play_arrow

Илон Маск нуди награда од 100 милиони долари, ова се условите

Американскиот бизнисмен и милијардер Илон Маск понуди награда од 100 милиони долари за пронаоѓање ефикасен систем за отстранувањето на јаглероден диоксид од атмосферата и од океаните.
Read more

Маск загуби 5,6 милијарди долари за еден ден

Акциите на компанијата Tesla на Илон Маск забележаа пад по информацијата дека две лица загинаа во несреќа со електричен автомобил на компанијата во текот на изминатиот викенд, пишува списанието Forbes.
Read more

Маск бара 10.000 работници, дипломата не е неопходна

Илон Маск на Twitter сподели оглас за работа со објаснување дека за фабриката во Тексас се потребни 10.000 работници.
Read more

Маск: Го направивме најдобриот автомобил на сите времиња

Илон Маск во понеделник рече дека Plaid S е најдобриот автомобил кој го направиле досега.
Read more

Маск си измисли за себе нова чудна титула која одлично му прилега

Илон Маск уште еднаш покажа дека е сè, освен обичен директор.
Read more
play_arrow

Маск откри зошто експлодира Starship SN10

SpaceX не се нервира премногу поради експлозијата на десеттиот прототип и веќе се подготвува за ново лансирање.
Read more

Илон Маск остана без 27 милијарди долари минатата недела

Бизнис магнатот Илон Маск минатата недела загуби богатство од 27 милијарди долари, објави CNN.
Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Деновиве на социјалните мрежи кружи невкусна шега - некои корисници пишуваат дека Илон Маск починал.
Read more
filter

Како изгледа возниот парк на Илон Маск?

Без разлика дали ви се допаѓа или не, неговиот успех е импресивен, а таков е и неговиот возен парк.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more