Илон Маск

Баравте-гледајте: Твитерџиите изгласаа Илон Маск да си оди

Корисниците на Twitter го дадоа својот глас во анкетата на милијардерот и сопственик на социјалната мрежа Илон Маск, кој ги праша дали треба да се повлече од функцијата извршен директор на компанијата.
Read more
filter

Twitter оди кон банкрот - првата промена на Маск се покажа погрешна

Во своето прво обраќање кон запослените, Маск предупреди дека „банкротот не е исклучен“ доколку промените не бидат успешни.
Read more

Маск доби предупредување: Никој не е над законот

Бурното преземање на Twitter од страна на Илон Маск и вчера продолжи да предизвикува конфузија во јавноста, посебно по оставките на првите луѓе на оваа социјална мрежа и реткото предупредување од американската антимонополска агенција (FTC)
Read more

Покрената истрага против Маск за неговите постапки во врска со Twitter

Американските федерални власти покренаа истрага против американскиот милијардер Илон Маск поради неговото однесување при преземањето на компанијата Twitter, се наведува во судскиот поднесок.
Read more
play_arrow

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Премиерата на хуманоидниот робот Optimus не наиде на масовен ентузијазам во јавноста.
Read more

Маск го предизвика извршниот директор на Twitter на јавна дебата за ботовите

Read more

Што се ботови и зошто Маск поради нив се откажа од купувањето на Twitter?

Twitter тврди дека околу 5 проценти од профилите на таа социјална мрежа се под контрола на ботови, додека Илон Маск тврди дека бројот е значително поголем и веќе дека се движи околу 20 проценти.
Read more

Илон Маск одби да се приклучи на одборот на Twitter

Американскиот милијардер Илон Маск, кој неодамна купи 9,2 отсто од акциите на Twitter, требаше да биде назначен во одборот до 2024 година, но тој одби.
Read more

Илон Маск има прашање до сите твитерџии

Read more

Обвинувања: Мајмуните во експериментите на Neuralink минувале низ екстремни болки

Компанијата Neuralink на Илон Маск, која неодамна објави дека подготвува тестирање чипови на луѓе, се најде на удар на критики од група за заштита на животните.
Read more

Time: Ова е личноста на годината

Илон Маск, најбогатиот човек во светот, е личноста на 2021 година според американскиот магазин Time.
Read more

Вилијам им порача на милијардерите: Фокусирајте се на проблемите на Земјата

Британскиот принц Вилијам се осврна на милијардерите вклучени во трката за вселенски туризам, порачувајќи дека треба да се фокусираат на решавање на еколошките проблеми со кои се соочува планетата Земја.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more