Илон Маск

Маск: Новите Tesla фабрики губат милијарди долари

Илон Маск тврди дека новите Tesla фабрики во Германија и во САД губат милијарди долари поради недостиг на батерии и прекин на снабдување од Кина.
Read more
play_arrow

Илон Маск не планира да го забави темпото: Tesla ќе има хуманоиден робот до септември

Неодамна, основачот и извршен директор на Tesla, Илон Маск, објави дека настанот за Денот на вештачката интелигенција на Tesla е поместен од 19 август на 30 септември со надеж дека функционалниот прототип на хума
Read more

Илон Маск се закани дека ќе се откаже од понудата да го купи Twitter

Милијардерот Илон Маск се закани дека ќе се откаже од понудата вредна 44 милијарди долари за купување на Twitter.
Read more
play_arrow

Илон Маск ги откри неговите планови за Twitter

Најбогатиот човек во светот Илон Маск се појави во јавност првпат по купувањето на Twitter, па новинарите ја искористија таа прилика за да го прашат кои се неговите планови со оваа социјална мрежа.
Read more

Маск го купи Twitter и берзата живна

На Волстрит во понеделникот берзанските индекси пораснаа, со што се компензира дел од загубите од минатата недела, а технолошкиот сектор најмногу порасна по веста дека основачот на Tesla, Илон Маск, го купи Twitt
Read more

Маск: До 2050 година веројатно во секој дом ќе има хуманоиден робот

Американскиот милијардер, бизнисмен и визионер Илон Маск тврди дека до 2050 година веројатно во секој дом ќе има хуманоиден робот.
Read more

Илон Маск продаде акции на Tesla за уште една милијарда долари

Извршниот директор на Tesla, Илон Маск, продаде уште 934.090 акции или околу 1,02 милијарди долари сопственички удел во компанијата за електрични автомобили, покажуваат финансиските податоци објавени на Wall Street Journal.
Read more
play_arrow

Поглед во куќата на милијардерот Илон Маск

Многумина од вас ќе се изненадат како изгледа куќата на Илон Маск.
Read more

Маск се правда за поскапувањето на возилата Tesla

Цените на возилата на Tesla растат поради доцнење во синџирот на снабдување во автомобилската индустрија, особено суровините, напиша на Twitter извршниот директор на компанијата, Илон Маск.
Read more
реклама

Луѓето се ужасни: Разочарувачка фотографија од една од најубавите плажи во светот

Read more

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

12 август 30 п.н.е. - Клеопатра се самоубила по поразот на Марко Антониј од Октавијан

Read more

Четири хороскопски знаци на кои есента им носи многу пари

Read more