индиска варијанта

Филипче: Индискиот сој на вирусот потврден кај уште еден пациент

Министерот за здравство Венко Филипче денеска информираше дека индискиот сој на COVID-19 е потврден кај уште еден пациент во државата. Пациентот се лекувал во приватна болница, а неговата состојба е под контрола.
Read more

Колку е опасна „двојната мутација“ на индиската варијанта на коронавирусот?

Со комбинација на две мутации, индиската варијанта на вирусот може полесно да го „избегне“ имунолошкиот систем.
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more