Instagram

play_arrow

Колку може да бидат лажни видеата на социјалните мрежи?

Кога ќе влезете на Instagram лесно е да поверувате дека сите се совршени, никој нема целулит, ниту вишок килограми. Сите се насмеани и среќни, успешни. Лесно е да поверувате во тоа што го гледате.
Read more

Совети како да ги заштитите децата на Instagram

Децата и тинејџерите ја сакаат оваа апликација бидејќи им дава простор да ја искажат креативноста.
Read more
play_arrow
filter

Ванда по танга на Instagram, Икарди се појави во коментари

Ванда Нара, сопруга и менаџерка на фудбалерот Мауро Икарди, им подготви на своите обожаватели изненадување на денот со новото провокативно издание што го објави на Instagram.
Read more

Закерберг под притисок за планираниот „Instagram за деца“

Група демократски пратеници неделава му пишаа на Марк Закерберг за да му извршат притисок да ја информира јавноста за плановите за најавената верзија на „Instagram за деца“.
Read more

Instagram воведува нова интересна опција

Instagram воведува нова опција која ќе овозможи повеќе луѓе да разговараат во живо во исто време.
Read more

Колку заработува Зинедин Зидан со само една објава на Instagram?

Зинедин Зидан е постојано на мета на критичарите кои речиси секојдневно пишуваат дека ќе биде сменет, иако договорот со Реал Мадрид му е до 2022 година.
Read more

Голи девојки во снег станаа хит на Instagram

Шпанската водителка Кристина Педроче стана главна вест во сите светски медиуми благодарение на фотографијата на која целосно гола позира во снег.
Read more

Недостапни некои функции на Messenger и Instagram – дали сте засегнати и вие?

Facebook ги извести корисниците на Messenger и Instagram во Европа дека некои функции во моментот се привремено недостапни.
Read more

Десет најсекси порно ѕвезди на Instagram

Порно индустријата е една од најголемите, но порно филмовите не се само популарни поради содржината туку и поради убавите девојки кои глумат во нив.
Read more

Instagram убавица: Ела Ортен

Симпатичната Ела Ортен се прослави на Instagram во октомври, 2016 година кога почна да објавува фотографии од нејзината работа како модел.
Read more
filter

Уапсена египетска инфлуенсерка поради фотосесија во Гиза

Египетската манекенка Салма Ел-Шими била уапсена на 30 ноември веднаш откако одржала куса фотосесија во Сакара – археолошко наоѓалиште во градот Гиза.
Read more

Instagram и Messenger добија нова функција

Instagram и Messenger добија нова, интересна опција – пораки што исчезнуваат.
Read more
реклама
На Анчелоти му се криви судиите па бара видеотехнологија

На Анчелоти му се криви судиите па бара видеотехнологија

Read more
Препораки на ДЗС за најавениот топлотен бран

Препораки на ДЗС за најавениот топлотен бран

Read more
Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Read more
„Skopje Calling“ одложен за септември

„Skopje Calling“ одложен за септември

Read more