Instagram

Instagram воведе промена: Swipe-up замина во историја, го замени стикер-линк

Најавено - остварено! Instagram ја укина Swipe-up опцијата во Story објавите.
Read more

Facebook сепак ги дели корисниците на важни и неважни

Facebook користи програма која штити милиони ВИП корисници и ги ослободува од стандардната процедура за модерирање на содржината.
Read more

Победата на УС Опен на младата Ема ѝ донесе огромна популарност на Instagram

Бројот на следбеници на Ема Радукану на Instagram се искачи на 1,6 милиони по нејзиното сензационално освојување на УС Опен во Њујорк и победата над Лејла Фернандес со 6-4 и 6-3.
Read more
play_arrow

Како да ги скриете несаканите Instagram пораки и коментари?

Новиот апдејт на Instagram донесе и нова опција - криење на коментари и покани за пораки.
Read more

Instagram ќе бара од корисниците потврда за датумот на раѓање

Социјалната мрежа Instagram ќе почне од своите корисници да бара потврда за датумот на раѓање, како дел од напорите да се создадат нови безбедносни функции за младите луѓе.
Read more

Како да бидете невидливи на Instagram и на Facebook?

Постојат различни причини зошто некој би сакал да биде невидлив на социјалните мрежи, меѓу нив и игнорирање на несакани пораки од непожелни луѓе или едноставно за да се сокрие присутноста на интернет.
Read more

Џоли направи лом на Instagram: Срушени три рекорди!

Познатата актерка отвори профил на Instagram и веднаш стана сопственик на неколку официјални Гинисови рекорди.
Read more

Instagram го блокираше профилот на најбрзата жена во светот

Елејн Томпсон-Хера, двојната спринтерска шампионка на Олимписките игри во Токио, е блокирана на Instagram откако објави видео од нејзините трки.
Read more

Instagram ќе го преведува вашето Story на повеќе од 90 јазици

Социјалната мрежа претстави новина - превод на кој било странски текст што е пред вас додека ги разгледувате објавите Story. Оваа карактеристика е најавена за корисниците ширум светот.
Read more

Меси го сруши рекордот на Роналдо за најлајкуван пост на Instagram

Прославата на освојувањето на Копа Америка на Меси му донесе повеќе лајкови на Instagram од било кој спортист во историјата на оваа социјална мрежа.
Read more
play_arrow

Колку може да бидат лажни видеата на социјалните мрежи?

Кога ќе влезете на Instagram лесно е да поверувате дека сите се совршени, никој нема целулит, ниту вишок килограми. Сите се насмеани и среќни, успешни. Лесно е да поверувате во тоа што го гледате.
Read more

Совети како да ги заштитите децата на Instagram

Децата и тинејџерите ја сакаат оваа апликација бидејќи им дава простор да ја искажат креативноста.
Read more
реклама
„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

Read more
Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Read more
Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Read more

Интервју со Lide Lide, најголемиот фан на Венко Филипче

Read more