Instagram

filter

Уапсена египетска инфлуенсерка поради фотосесија во Гиза

Египетската манекенка Салма Ел-Шими била уапсена на 30 ноември веднаш откако одржала куса фотосесија во Сакара – археолошко наоѓалиште во градот Гиза.
Read more

Instagram и Messenger добија нова функција

Instagram и Messenger добија нова, интересна опција – пораки што исчезнуваат.
Read more
filter

Instagram vs. реалност: Не е сѐ така како што изгледа

Дали и вие скролате на Instagram и помислувате дека животот не е фер кога ќе видите во какви убавини уживаат инфлуенсерите, па и вашите пријатели. Имаат совршен тен, совршена спална соба, совршен одмор, градина, деца...
Read more

Кои апликации собираат најмногу лични информации?

Нашите податоци се „на располагање“ кога користиме разни апликации на нашите телефони.
Read more
play_arrow

Instagram има скришно мени – проверете дали ви е достапно

По повод десетгодишнината од постоењето, Instagram подготви подарок за сите корисници.
Read more
filter

Instagram vs реалност: 30 најлоши Photoshop грешки

Bored Panda направи галерија со избор од најлошите Photoshop грешки. Во галеријата се најде и позната балканска „ѕвезда“, која изгледа сосема поинаку во живо и на Instagram.  Погледнете ја галеријата.
Read more
play_arrow

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Новиот апдејт на IG Reel сега нуди опција да ја одберете должината на видеото кое го снимате на Instagram Reel.
Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Корисниците на Facebook и Instagram ширум светот се соочуваат со бројни проблеми при користењето на популарните социјални мрежи во изминативе неколку часа.
Read more

Хеорхина на Роналдо претера со фотошопирањето

Хеорхина Родригес се пофали на социјалните мрежи со нејзиниот најнов ангажман како модел.
Read more
play_arrow

Како да заработувате пари на Instagram: Tоп 7 совети

Дечките од Howfinity секогаш имаат корисни совети за вас. Во најновото видео ќе ви покажат како да заработувате пари на Instagram. Има 7 корисни начини што функционираат. Погледнете го видеото.
Read more

Корисниците на уредите на Apple се сомневаат дека Instagram ги шпионира

Многу корисници ширум светот кои ја инсталираа новата верзија на оперативниот систем на Apple - iOS 14 забележале неочекувани промени на нивните уреди.
Read more

Уапсени тројца Иранци за продажба на бебиња преку Instagram

Иранската полиција уапсила три лица осомничени за обид за продавање бебиња преку социјалната мрежа Instagram, соопшти денеска иранската студентска агенција ISNA (ایسنا).
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more